RSS
Dzisiaj jest:

Cedyński Ośrodek Kultury i Sportu        Mamy nadzieję, że informacje tu zawarte pozwolą Państwu przybliżyć działalność Cedyńskiego Ośrodka Kultury i Sportu. Na naszych stronach znajdziecie Państwo informacje o organizowanych przez nas wydarzeń kulturalnych, zrealizowanych projektach i organizowanych przez nas warsztatach. Przeczytacie również kilka ważnych informacji o zespołach, które działają w Cedyńskim Ośrodku Kultury i Sportu  oraz zobaczycie zdjęcia z naszych imprez. W dziale „o nas” przedstawimy się Państwu z imienia i nazwiska. W razie zauważenia wszelkich nieprawidłowości na naszej stronie proszę o kontakt z administratorem.
 

Czekamy na wasze e-maile, jeżeli jest coś co was zainteresowało, a nie znaleźliście wyczerpującej informacji napiszcie.
 
administrator: administrator@cokiscedynia.pl
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Aktualności

Dzień matki

20.05.2015

Nocne zwiedzanie zabytków

19.05.2015

Noc muzeów w Cedyni

W sobotni wieczór 16 maja 2015r, ponad 50 osób wyruszyło na nocne zwiedzanie zabytków. Europejska Noc Muzeów rozpoczęła się w Muzeum Regionalnym w Cedyni,  gdzie ze zbiorami i historią placówki, licznie zgromadzonych widzów zapoznawali: dr Paweł Migdalski, Paweł Pawłowski i Magdalena Jakołcewicz. Jedną z kilku atrakcji wieczoru była możliwość zwiedzania niedostępnych na co dzień piwnic do przechowywania wina, datowanych na przełom XVIII/XIX wieku. Zamierzeniem organizatorów było też przedstawienie koncepcji zagospodarowania piwnic na cele kulturalne i wystawiennicze. Pomysł ten od lat jest podnoszony przez Cedyńskie Bractwo Historyczne Comitatus.

Podążając szlakiem cedyńskich zabytków, uczestnicy spaceru historycznego odwiedzili  również kirkut ( żydowski cmentarz ), wieżę widokową oraz  poznali wiele ciekawostek dotyczących kościoła i rynku w Cedyni. Tajemnice cedyńskiego ratusza przybliżył nam Andrzej Kordylasiński, Prezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Cedyńskiej. Cedyńska Noc Muzeów była  również okazją do podziwiania  zmian w naszej gminie, które nastąpiły  od 1900 r. do czasów współczesnych, dzięki prezentacji starych fotografii ze zbiorów archiwalnych Muzeum Regionalnego w Cedyni, który przygotowała Magdalena Jakołcewicz.

Kulminacją wieczoru był pokaz filmu „Ukryte gniazdo dynastii” i spotkanie autorskie z reżyserem filmu Zdzisławem Cozacem. Widzowie z zainteresowaniem oglądali prezentowane „śledztwo historyczne” omawiające kwestię pochodzenia dynastii Piastów oraz lokalizacji ich rodowego grodu.  W czasie dyskusji z autorem padało wiele pytań o kolejne plany realizacyjne, padały również propozycje ukazania bitwy pod Cedynią, co spotkało się z zainteresowaniem naszego gościa.

Ostatnim akcentem cedyńskiej nocy muzeów była iluminacja pomnika pod urzędem miejskim oraz wieży widokowej. Dzięki pomocy firmy oświetleniowej Natrium oraz osobistemu zaangażowaniu pana Tomasza Darochy, gra światła w nocnym anturażu wyeksponowała zarówno architektoniczne, jak i przyrodnicze walory obu miejsc, prezentując mieszkańcom przedsmak tego, jak obiekty będą oświetlone w niedalekiej przyszłości.

Przed rozpoczęciem Nocy Muzeów, przez całą sobotę, w Cedyni rozgrywana była także gra miejska „Tajemnice Cedyni”, przygotowana przy współpracy Stowarzyszenia Historyczno-Kulturalnego Terra Incognita, Gimnazjum im. Mieszka I w Cedyni i Muzeum Regionalnego.

 

Cedyński Ośrodek Kultury i Sportu składa serdeczne podziękowania Panu Witoldowi Prucnalowi, Andrzejowi Mazurowi za pomoc techniczną oraz panu Tomaszowi Darocha z Firmy Natrium za podświetlenie obiektów historycznych w Cedyni.

 

 

Ogłoszenie

19.05.2015

Cedyński Ośrodek Kultury i Sportu pragnie poinformować, że z przyczyn od nas niezależnych tegoroczna edycja Festiwalu Piosenki Religijnej w Cedyni nie odbędzie się.

Zapraszamy na Dni Cedyni  19,20,21 czerwca 2015 roku.

 

Zapytanie ofertowe 12/2015

14.05.2015

Zapytanie ofertowe 12/2015
Dotyczące obsługi gastronomicznej oraz sprzedaży napojów w tym alkoholowych niskoprocentowych podczas

Dni Cedyni 2015

 

 

XXI edycja Sportowego Turnieju Miast i Gmin

09.05.2015

W dniach 26 maja - 1 czerwca odbędzie się XXI edycja Sportowego Turnieju Miast i Gmin - STMiG 2015.  Największa impreza sportu masowego w Polsce rozgrywana w ramach VII Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich. Udział w imprezie weźmie również Gmina Cedynia. Poniżej kalendarz planowanych turniejów.

STMiG Zgłoszenie

XII Tydzień Bibliotek

09.05.2015

W ramach XII TYGODNIA BIBLIOTEK pracownicy cedyńskiej biblioteki zaprosili na spotkanie klasy pierwsze szkoły podstawowej i wicedyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Cedyni Panią Magdalenę Filińską. Gość zachęcał uczniów do korzystania z biblioteki, czerpania satysfakcji z literatury i mówił o tym jak ważną rolę w życiu człowieka odgrywa książka. Pani wicedyrektor przeczytała polską legendę pt.  „Wars i Sawa” a także  opowiedziała o specyfice swojej pracy. Na zakończenie spotkania wszyscy uczestnicy otrzymali od Pań bibliotekarek zakładki do książek.