RSS
Dzisiaj jest:

Cedyński Ośrodek Kultury i Sportu


Mamy nadzieję, że informacje tu zawarte pozwolą Państwu przybliżyć działalność Cedyńskiego Ośrodka Kultury i Sportu. Na naszych stronach znajdziecie Państwo informacje o organizowanych przez nas wydarzeń kulturalnych, zrealizowanych projektach i organizowanych przez nas warsztatach. Przeczytacie również kilka ważnych informacji o zespołach, które działają w Cedyńskim Ośrodku Kultury i Sportu  oraz zobaczycie zdjęcia z naszych imprez. W dziale „o nas” przedstawimy się Państwu z imienia i nazwiska.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Aktualności

Historyczne gotowanie

30.07.2015

W czwartek, 6 sierpnia 2015 r. Cedyński Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza dzieci i młodzież z gminy Cedynia na Plac Wolności (tuż przy fontannie), gdzie odbędą się warsztaty pt. „Historyczne gotowanie”. Od godziny 13:00 będziemy wspólnie tworzyć różne historyczne przysmaki, a także poznawać historię kulinarną naszego kraju.

W razie niesprzyjających warunków pogodowych organizator zastrzega sobie przeniesienie warsztatów do świetlicy Tęcza, gdzie również zajmiemy się przygotowywaniem smakowitych potraw. 

 

 

Rajd rowerowy

29.07.2015

 

25 sierpnia 2015 roku we wtorek zapraszamy na rajd rowerowy do ZOO Oderbuch z Wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej Andrzejem Mazurem. Trasa z Cedyni do Oderbuch to 18 km, większa część drogi wiedzie asfaltem wzdłuż wału i wiosek niemieckich.

Spotykamy się o godzinie 10.00 pod Muzeum Regionalnym w Cedyni.

Wszyscy chętni muszą mieć zgody od rodziców, które można otrzymać od Pań w świetlicy.

Wszelkie szczegóły pod numerem 91 4144131. 

Wakacyjne warsztaty w bibliotece

28.07.2015

Wakacyjne warsztaty w bibliotece odbyły się pod hasłem „Wszystkie kolory wakacji”.

Dzieci wysłuchały wierszyka pt ” Żółw wyruszył w podróż” oraz opowiedziały o swoich wakacyjnych przygodach i podróżach. Wyobraźnia dzieci nie zna granic i dzięki niej powstała wakacyjna gazetka oraz piękne rysunki wykonane kredą. Spotkanie to było naprawdę kolorowe a obrazki wykonane podczas warsztatów można obejrzeć w Bibliotece Miejskiej.

GALERIA

Spektakl teatralny

28.07.2015

27 sierpnia 2015 roku o godzinie 17.50 w pobliżu Muzeum Regionalnego na placu Wolności odbędzie się teatrzyk pt ,,Koziołek Niematołek,, w wykonaniu. Dzieci poznają zabawne przygody Koziołka, który wyruszył w podróż dookoła świata. Po przedstawieniu odbędzie się wręczenie nagród w ramach konkursu wakacje moich marzeń. Koniecznie pamiętajcie żeby mieć ze sobą karimatę lub kocyk do siedzenia.  

Polsko-niemieckie warsztaty taneczne w Lunow

26.07.2015

21 lipca 19-osobowa grupa uczniów cedyńskich szkół zaangażowanych w życie świetlic COKiS wyjechała pod opieką pani Renaty Misiury i Mileny Kroczak na polsko-niemieckie warsztaty taneczne  do Lunow.

Pobyt w Lunow okazał się niezwykle atrakcyjny. Uczestnicy pod okiem profesjonalnej kadry ćwiczyli swoje umiejętności taneczne. Instruktorka Vanessa Mason uczyła tańca Hip-Hop dziewczęta, natomiast chłopcy ćwiczyli breakdance z Kingsley-em Kyeremeh. Zajęcia taneczne zajmowały uczestnikom kilka godzin dziennie i były niezwykle wyczerpujące. Jednak nasi podopieczni znosili je dzielnie i byli zadowoleni z treningów. Organizatorzy oprócz posiłków,  noclegów i treningów tanecznych zapewnili również atrakcje, czas wolny spędziliśmy aktywnie, m.in. pływaliśmy kajakami, grillowaliśmy i jeździliśmy na plażę. Na zakończenie warsztatów została zorganizowana dyskoteka. Dodatkowo uczestnicy warsztatów szlifowali swoje umiejętności językowe. 

25 lipca na zakończenie projektu odbył się pokaz taneczny, na który przybyli rodzice i znajomi biorących udział w warsztatach uczestników oraz mieszkańcy Lunow. Występ bardzo się wszystkim podobał, na zakończenie tancerze otrzymali gromkie brawa.

Czas na warsztatach tanecznych minął szybko i miło. Uczestnicy nawiązali nowe przyjaźnie i zdobyli nowe umiejętności. Kiedy 25 lipca przyszedł czas powrotu do domów, uczestnicy zapewniali, że w przyszłym roku ponownie spotkają się w Lunow.

GALERIA

Konkurs plastyczny

23.07.2015

Zapraszamy do udziału w wakacyjnym konkursie plastycznym.

pt."Wakacje moich marzeń"

Konkurs skierowany jest do dzieci w wieku 6 - 10 lat i 10-15 lat.

Do konkursu należy zgłosić tylko jedna pracę w formacie A4 lub A3 wykonaną dowolną techniką w płaszczyźnie.

Prace powinny być opatrzone tytułem i nazwiskiem autora.

Na uczestników czekają atrakcyjne nagrody.

Prace powinny być opatrzone tytułem i nazwiskiem autora.

Na uczestników czekają atrakcyjne nagrody.

REGULAMIN

Prace należy dostarczać do dnia 17 sierpnia 2015 r. na adres Cedyńskiego Ośrodka Kultury i Sportu.

Od 21 sierpnia prace zostaną wystawione w Urzędzie Gminy Cedynia i będzie można oddać głos na każdą z nich, to mieszkańcy wybiorą najciekawsze prace. 

Uczestników konkursu zapraszamy 27 sierpnia o godz. 18.00, na teatrzyk pod tytułem ,,Koziołek Niematołek,, w  wykonaniu krakowskiej grupy teatralnej. Po przedstawieniu odczytane zostaną wyniki konkursu i wręczone nagrody.

Zapraszamy do zabawy.

Wszystkie kolory wakacji

22.07.2015

 

Biblioteka wraz z Cedyńskim Ośrodkiem Kultury i Sportu serdecznie zaprasza dzieci i młodzież z gminy Cedynia na warsztaty plastyczne z pogadanką pod tytułem „Wszystkie kolory wakacji”. 27 lipca w godzinach 12.00-14.00 przez Biblioteką będziemy czytać, rozmawiać i malować. Pani Dorota zaprezentuje najciekawsze publikacje o podróżach a uczestnicy w naturalny sposób będą mogli rozwijać swoje zdolności w dobrym towarzystwie przy znakomitej zabawie.

Zapraszamy serdecznie wszystkich zainteresowanych.

Warsztaty garncarskie

20.07.2015

30 i 31 lipca 2015 r. w Muzeum Regionalnym w Cedyni odbędą się „Warsztaty garncarskie” dla dzieci i młodzieży z gminy Cedynia. Warsztaty rozpoczną się o godz. 12:00 i będą trwały do godz. 15:00.

W ramach zajęć mieszkańcy gminy zapoznają się z surowcem jakim jest glina, poznają techniki jej wyrabiania oraz tworzenia różnych glinianych przedmiotów, przede wszystkim naczyń. Dzięki warsztatom garncarskim dzieci poznają tajniki tworzenia naczyń wczesnośredniowiecznych, technikę ich wytwarzania oraz zastosowanie naczyń w życiu codziennym.  Naszym głównym celem będzie stworzenie naczynia wzorowanego na formach odkrytych na cedyńskim grodzisku i cmentarzysku.